Főoldal
Események
Heti liturgikus rend
Érdekes gondolatok, elmélkedések
heti hírlevél elmélkedései
Versek
Szentírási idézetek
Hétköznapi evagéliumok és gondolatok
Pápai üzenetek, beszédek
Miserend
Vendégkönyv
Linktár
|
Versek
« Vissza Mécs László: Vallomás /részlet/ (2016.12.02.)Mécs László: Vallomás /részlet/
Vallomással tartozom a világnak, mert sokat beszél rólam a világ.
Nagyon kell szeretni!!
A méh nagyon szereti a munkát s a mézet, s a föld millió mérges virágja közt megtalálja a mézet. A vetések nagyon szeretik a Napot, s kiszerelmeskedik nekünk a kenyér örömét.
A parasztnak nagyon kell szeretnie a földet, a napnak az oltárt, az anyának a szenvedést, Magdolnának Krisztus lábait, Assziszi Szent Ferencnek Krisztus sebeit, mindenkinek szeretnie kell a keresztjét, mindenkinek nagyon kell szeretnie az Istent.
Halljad világ a vallomásomat: egyszerűek legyünk mint az országút, hogy mindenkihez elmehessünk, jók legyünk mint a levegő, hogy mindenkit megölelhessünk, édesek legyünk mint a kenyér,
hogy mindenkit etethessünk, vidámak legyünk mint a bor, hogy mindenkit megnevettessünk.
Karácsony közeledik, a készülődés öröme, a várakozás tartalmassága teszi majd igazán széppé az ünnepet. Érdemes ilyenkor kicsit előre tekinteni. Mit is látunk majd a barlangban karácsony éjszakáján? Egyszerűséget. Mit érezhetünk majd szemlélve ezt a már jól ismert képet? Szeretetet. Mécs László mintha megérezte volna már ezt, papírra vetette nekünk 1927-ben. Mennyit változott azóta a világ? Sokkal bonyolultabb lett. Azt hisszük, minél bonyolultabb valami, annál jobb. Pedig ennek éppen az ellenkezője az igaz. Illyés Gyula így vall erről: „Szépen az ír és beszél, akinek sikerül még a bonyolult gondolatait is egyszerűen és világosan előadni. A művészet pedig ott kezdődik, ahol az ember az ilyen előadással még élvezetet is szerez hallgatóinak.” Adventben a várakozás örömét, a közelgő ünnep szépségét kellene megmutatnunk embertársainknak. Nagyon várja a világ az egyszerű és szívhez szóló mondatokat, tetteket. Sóvárog az igazi és világos érzések után. Vágyik a békességre, nyugalomra, csendre. Mi a teendőnk? Legyünk egyszerűek, jók édesek, vidámak! Vegyünk példát Mécs Lászlóról, fogalmazzuk meg a mi saját utunkat, amelyen el tudjuk vinni az örömhírt az emberek közé! Csendesüljünk el, keressük az egyszerűt, a szépet, a magyart! Hagyományainkat, legyen az családi, nemzeti, egyházi, ismerjük meg, majd őrizzük gondosan! Használjuk ki, hogy egy nagy közösséghez tartozunk, onnan merítsünk erőt hétköznapi küzdelmeinkhez! (Boronkai Zsuzsanna)
|